Najczęściej zadawane pytania

Z CZEGO SKŁADA SIĘ FILM ŚLUBNY I ILE TRWA?

„Nasze produkcje filmowe bazują na dwóch podstawowych elementach: trailer + film dokumentalny. Trailer filmu to teledysk ślubny zawierający w skrócie najlepsze momenty z dnia ślubu (1-4 min). Film dokumentalny to pełny zapis wszystkich wydarzeń mających miejsce: przygotowania, ceremonia ślubna, przyjęcie weselne. Do wyboru Młodej Pary pozostawiamy dwa pakiety video (15 min. lub 30 min.) odpowiednio do ilości gości na przyjęciu, rodzaju ceremonii, typu przyjęcia czy destynacji ślubu. Krótka i zwięzła długość filmu nie oznacza, iż coś w nim brakuje – jest on dynamiczniej zmontowany, wielokamerowy, w piękny sposób opowiada historię tego dnia. Im dłuższy film tym mniej możliwości na przedstawienie fabuły w kinowy sposób”.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ PAKIET FOTOGRAFICZNY I JAK WYGLĄDA?

Nasze fotografie ślubne cechują naturalne kolory i jasna obróbka. Finalny produkt to od300-600 starannie wyselekcjonowanych zdjęć, ilość zależna jest od wielkości i typu przyjęcia. Fotografowanie rozpoczynamy od porannych przygotowań, poprzez ceremonię i przyjęcie weselne. Na życzenie Pary Młodej wykonamy również pamiątkowe zdjęcia rodzinne, grupowe, czy krótką sesję plenerową w dniu ślubu. Fotografie ślubne otrzymają Państwo w eleganckim pendrive z możliwością zamówienia albumu, by zachować wspomnienia także w wersji klasycznej.

JAK DALEKO PODRÓŻUJECIE NA ŚLUBY I JAKIEGO RODZAJU KLIENTÓW OBSŁUGUJECIE?

„Nie ma dla nas ślubu za daleko. Podróże są częścią naszej pracy i każdego roku mamy tę przyjemność opowiadać historie miłosne ludzi z całego świata. Nie ważne czy jedziemy do Ciebie samochodem zaledwie godzinę od naszego domu, czy lecimy samolotem pół dnia – Twój ślub będzie dla nas wyjątkowy.  Zostaliśmy uhonorowani certyfikatem od Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych na uroczystej Gali, wśród najlepszych usługodawców ślubnych w Polsce. Obsługujemy każdy typ przyjęć od eleganckich wesel w pałacach, dworkach i hotelach, poprzez klimatyczne ceremonie na plaży, w górach, przyjęcia plenerowe w namiocie, wesela rustykalne, z motywem przewodnim, śluby za granicą, a nawet intymne ceremonie tylko we dwoje.”

JAK WYGLĄDA REZERWACJA TERMINU?

„Termin ślubu rezerwowany jest po podpisaniu umowy i wpłacie zadatku. Jeśli jesteście zdecydowani rozpocząć z nami współpracę to w łatwy sposób skonfigurujemy umowę pod Wasze wesele i prześlemy w formie cyfrowej wraz z numerem konta na e-mail, abyście mogli wcześniej ją przejrzeć i podpisać. Wystarczy tylko skan, to takie proste! Jeśli pragniecie poznać nas osobiście zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie przy kawie w Krakowie, lub video-rozmowę na Skype. A zatem wybierzcie sami jak Wam wygodniej.” 

NAJBARDZIEJ NIETYPOWE MIEJSCE W KTÓRYM REALIZOWALIŚCIE USŁUGĘ?

Mogli byśmy wymienić aż 3 takie zlecenia! Pierwsza to Para dla której wykonywaliśmy ujęcia Nowego Jorku z helikoptera podczas sesji zaręczynowej. Specjalnie dla nas zdemontowano drzwi i zaczepieni linami łapaliśmy kadry z powietrza, wisząc kilkaset metrów nad ziemią nad Manhattanem. Prywatnie przeżycie, którego chyba nigdy nie zapomnimy! Druga to sesja zdjęciowa w scenerii jak prosto z bajki „Król Lew” w Californii. Po zakończonej pracy spędziliśmy noc w parku narodowym Joshua Tree, oglądając z naszego namiotu gwiazdy i rano biorąc prysznic pod gołym niebem w promieniach wschodzącego słońca. I trzecia wisienka na torcie to ślub we francuskim miasteczku Èze, w Zamku Złotej Kozy „Château de la Chèvred’Or”. Dziś to jedna z najbardziej luksusowych rezydencji na świecie, w którym kiedyś zatrzymał się Walt Disney, Barack Obama, czy inne znane osobowości.

JAK WYGLĄDA TRANSPORT W POLSCE LUB ZA GRANICĄ ORAZ WASZ POBYT NA MIEJSCU?

„Uwielbiamy jeździć i latać, stąd nic nie stoi na przeszkodzie by dotrzeć do Was pod wskazany adres. Będziemy potrzebować pokoju na 2 noce (noc przed ślubem, oraz po weselu) w przypadku gdy droga samochodem zajmuje od Krakowa więcej niż 100km, lub gdy bierzemy pod uwagę ślub za granicą (lot samolotem). Część par posiada blok pokoi hotelowych dla przyjezdnych gości/rodziny i po prostu uwzględniają nas również na liście. Jeśli jednak wolisz nie martwić się o rezerwację, sami przeszukamy hotele w najbliższej okolicy miejsca ślubu, zatwierdzimy je z Tobą i dodamy tę kwotę do ostatecznej wyceny filmu/fotografii.
Transport na terenie całego kraju to zaledwie 1zł/1km. Dojazd na terenie małopolski bezpłatny. W przypadku nagrań odbywających się poza terytorium Polski należy uwzględnić bilety lotnicze w dane miejsce na świecie.”

KIEDY POWINNIŚMY REZERWOWAĆ DATĘ ŚLUBU?

„Właśnie teraz. Im wcześniej dokonasz rezerwacji tym większa szansa, że data ślubu będzie nadal dostępna w naszym kalendarzu. Zdarzały się nam wesela rezerwowane na 2 tygodnie przed uroczystością, a nawet te rezerwowane ponad 1,5 roku wcześniej. Jak zatem widzicie nie ma złotej reguły, warto jednak nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.”

ILE KOSZTUJĄ WASZE USŁUGI I CO WPŁYWA NA ICH CENĘ?

„Na cenę usługi video wpływa m.in. ilość operatorów filmowych, destynacja i rodzaj ślubu, dodatkowy niestandardowy sprzęt (np. kran kamerowy/dron), czy ewentualnasesja plenerowa. Oferujemy wiele pakietów, które odpowiednio mieszczą się w widełkach cenowych: fotografia ślubna od 4.700-6.500 zł, film ślubny od 7.500-9.500 zł, lub realizacje na trzech operatorów kamer od 14.500 zł. Wiemy jednak, że budżetowanie to zawsze największy orzech do zgryzienia, dlatego szanując czas nas wszystkich, lubimy otwarcie rozmawiać o finansach jakie narzeczeni chcą przeznaczyć na film czy fotografię. Wybierając naszą firmę wybieracie jakość, jednak chętnie stworzymy ofertę niestandardową dla mniejszych lub większych przedsięwzięć w oparciu o planowany budżet lub godziny pracy. Jeśli zakochaliście się w naszym portfolio, nie bójcie się zapytać o coś indywidualnego.”

Z JAKIEGO SPRZĘTU KORZYSTACIE?

„Filmujemy i fotografujemy przy użyciu profesjonalnych lustrzanek i obiektywów, które radzą sobie rewelacyjnie nawet w najbardziej ciężkich warunkach. Posiadamy kilkumetrowy kran kamerowy do ujęć w kinowym stylu, gdzie kamera bezszelestnie porusza się na dużej wysokości nad głowami zgromadzonych osób podczas ceremonii ślubu czy wesela. Jesteśmy w stanie wykonać też ujęcia podwodne i lotnicze z drona. Oprócz tego do wszystkich zleceń wykorzystujemy dodatkowe akcesoria takie jak rejestratory dźwięku, stabilizatory obrazu, czy dodatkowe oświetlenie. Pracujemy z największą dyskrecją nie zamieniając Waszego dnia w plan filmowy, nie ingerujemy w otoczenie, czy naturalne zachowania zgromadzonych gości. Naszą mocną stroną jest fakt, że wychodząc z wesela Para Młoda dziękuje nam, że byliśmy niewidzialni.”

JAK DŁUGO PRACUJEMY W BRANŻY I GDZIE MIELIŚMY OKAZJĘ BYĆ NA ŚWIECIE?

W branży ślubnej pracujemy od ponad 11 lat wykonując filmy i fotografie. Posługujemy się ojczystym językiem polskim, oraz w przypadku wesel międzynarodowych dodatkowo językiem angielskim.Mieliśmy to szczęście pracować w takich lokalizacjach jak: Dubaj, New York, Chicago, Wenecja, Sirmione, Burano, Amsterdam, Wiedeń, Porto, Monte Carlo, Paryż, Neapol, Frankfurt nad Menem, Poprad, Mediolan,Marbella, Heidelberg, Lake Como, Eze, Lugano”

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.