Wiedeński first look na tarasie widokowym

Wiedeń to miasto zachwycające harmonią, pięknem i czystością. Ze swoimi zabytkami i klimatem, stanowi idealne tło dla ślubnego teledysku, realizowanego przez podróżujących filmowców – jak już wiecie destinationvideographers. Każda para zachwycona będzie wyborem tego miejsca nawet na samą sesję ślubną. Tak też zrobili Andreas i Anna podczas swojego austriacko-polskiego wesela.
Kto pamięta z historii śluby wiedeńskie, ręka w górę. Było to aranżowane małżeństwo w rodzinie Jagiellonów i Habsburgów. Ferdynand Habsburg miał ożenić się z Anną Jagiellonką, a Ludwik Jagiellończyk z Marią Habsburżanką. Przeskoczmy jednak z wieku XVI do XXI, bo oto na ślubnym, polsko-wiedeńskim kobiercu stanęli Andreas i Anna. Ich ślub wcale nie był aranżowany przez rodziny, a Młodzi powiedzieli sobie TAK z prawdziwej miłości.  On – wychowany w Wiedniu. Ona Polka. Stolica Austrii jest więc nie przypadkowa i wprost stworzona do tego, by w niej wypowiedzieć słowa przysięgi. W nagranym przez nas teledysku, widać szczególny moment, tzw. firstlook, kiedy to on widzi swoją narzeczoną po raz pierwszy w sukni ślubnej.

Jako doświadczeni kamerzyści ślubni, mieliśmy już wcześniej zaplanowany mini scenariusz ujęć, by wszystko wypadło rewelacyjnie. Zdjęcia realizowaliśmy w ogrodach Pałacu Schonbrunn – rezydencji koronowanych głów Europy. Jest to odpowiednik paryskiego Wersalu, znanym jako Pałac Cesarzowej Sissi. W tle naszego filmu ślubnego słychać piękne wyznanie miłości, małą poezję w języku niemieckim. A brzmi ono po polsku następująco:

„Słyszysz tę melodię na skrzypcach z płomienia? Ona istnieć będzie na wieki. Wiedeń. Miejsce, które mogę nazwać niebem na ziemi. Niebem przy Twoim boku. Słyszysz ten plusk wody? Moja miłość przetrwa świat i czas, gdy dna już wyschną mórz.  Jak przecież będę napój szczęścia przez całą wieczność pił? I oczu i rąk białych dwoje, by mi oczy zasłoniły moje. Byśmy zasnęli słodko marząc o aniele, który nas niesie w objęciach do nieba. Świat cały nazywam Twoim imieniem. Podaj mi swą dłoń, bym mogła poczuć nadprzyrodzoną siłę, którą nazywamy miłością. Jednego serca mi trzeba. Twojego serca.”

Wiedeń to miasto przepełnione historią, w którym na każdym kroju zachwyca kolejny zabytek. Idealna lokalizacja na romantyczny film ślubny. Eklektyzm stylów: romańskiego, gotyku, baroku i czasów współczesnych daje w efekcie idealną harmonię. Podziwialiśmy więc pałace, parki, skwerki, eleganckie hotele i stylowe kawiarnie. W końcu to w Wiedniu powstała pierwsza kawiarnia w Europie!

Wiemy to teraz nawet my, że Wiedeń to idealne miasto na organizację luksusowego wesela. Pracuje tu  niezliczona liczba konsultantów ślubnych, którzy pomagają zaaranżować ten dzień chętnym parom i zajmą się kompleksową obsługą od A-Z każdych zakochanych. Sprawdzone są już miejsca takie jak PalaisAuersperg, Palais Hansen Kempinski, Grand Hotel, Trend Hotel SchlossWilhelminenberg, PalaisPallavicini, czy PalaisFerstel. Długo można wymieniać, ale te miejsca widzieliśmy na własne oczy i jeśli ktoś marzy o królewskim weselu, to nie można trafić lepiej. Nie tylko amatorzy zabytkowej architektury, ale także melomani docenią stolicę Austrii. Gmach Opery stoi w samym sercu miasta, a w jej środku program muzyczny zmieniany jest każdego dnia. Muzyka wydaje się otulać miasto. W żadnym innym miejscu na świecie nie tworzyło tak wielu kompozytorów: Mozart, Beethoven, Mahler, Haydn czy Johann Strauss. Co wieczór grany jest jakiś koncert na żywo, idealny czas by na drugi dzień po weselu wybrać się na jeden z nich z najbliższymi.

Miłośnicy zieleni w mieście także będą czuć się tu jak w raju. Zwłaszcza w palmiarni Palmenhaus, gdzie znajduje się…muzeum motyli. W tym przeszklonym pawilonie odbywają się nierzadko bardzo stylowe wiedeńskie przyjęcia weselne. Goście z tarasu mogą podziwiać widok na zielony ogród. Niesamowite miejsce i na pewno wrócimy tu jeszcze z inną Parą wykonać kilka ujęć filmowych w technice slow-motion.

Tagi

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.