Widget Image
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip
Email: hello@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000
Fax: +88 (0) 202 0000 001

Ślub w Toskanii. Marzenie do spełnienia!

Jeżeli zapragniecie wziąć ślub w Toskanii z widokiem na smukłe cyprysy, wiekowe gaje oliwne ścielące się na malowniczych wzgórzach, to wypada tylko pogratulować pomysłu. Wszystkie filmy ślubne, które mieliśmy przyjemność realizować we Włoszech, wyszły po prostu zjawiskowo. Zwłaszcza Toskania nadaje się zarówno na kameralne przyjęcia, jak i tzw. elopement wedding, czyli coraz bardziej popularną „ucieczkę” ze swoją drugą połówką, w celu zaślubin w odosobnieniu od wszystkich.

Boska Tosca

Wysyp książek i filmów o Toskanii świadczy o nieustającej od lat modzie na tę włoską (boską!) krainę. Może się wydawać, że wystarczy wpisać Toskania w tytule, a sukces sprzedażowy murowany. Ruch turystyczny pozwolił niegdyś biednej Toskanii na wzbogacenie się oraz…uratowanie wielu niszczejących rezydencji, które stały opustoszały po wyjeździe ich właścicieli. Stare, kruszące się domy rozkochały w sobie Amerykanów i Anglików, a ci postanowili je wyremontować i tu mieć drugi dom, lub otworzyć luksusowe restauracje przystosowane do wesel. Turystyka jak widać, nie musi wszystkiego niszczyć – w przypadku Toskanii, to właśnie turyści otworzyli oczy jej rodzimych mieszkańców na piękno tej krainy. Dzięki temu teraz cały świat może korzystać z jej uroków, wynajmując noclegi w sielskich agroturystykach z ogrodem i basenem, popijając lokalne wino z tarasów, z których rozpościera się nieziemski widok na winnice, cyprysy, wzgórza. A na koniec sam ślub w Toskanii.

Toskania słynie z zachowanej średniowiecznej architektury, zabytkowych zameczków, odrestaurowanych willi i gospodarstw otoczonych winoroślami, gajami oliwnymi. Idealna sceneria na film weselny i sesję plenerową. Kraina winem i oliwą płynąca. Region Chianti wydał znane i cenione na świecie wino o tej samej nazwie, z czarnym kogutem w logo. Chyba nie ma osoby, której nie smakowałaby kuchnia włoska w toskańskim wydaniu – idealna do zaserwowania podczas przyjęcia weselnego. Wyrosła tak naprawdę na bazie podstawowych składników, jakimi dysponowali niegdyś biedni rolnicy. Prosta, świeża, lokalna. Taka idealna na Twoje wesele.

Ślub i wesele w Toskanii

Ślub w Toskanii może się odbyć w jednym ze starych, uroczo położonych kościółków na wzgórzach, z których rozpościera się pocztówkowy widok. Alternatywą jest też humanistyczna przysięga ślubna wypowiadana pod gołym niebem np. w Grosseto z bajkowym widokiem na Morze Tyrreńskie. Po ceremonii, udacie się na przyjęcie do jednej z rezydencji, które użyczają swojej przestrzeni specjalnie na tego typu wydarzenia. Z racji pogody (idealnej od końca kwietnia do października), spełnicie tu swój sen o plenerowym weselu i wymarzonym filmie ślubnym we włoskich klimatach.

 

Film ślubny pod słońcem Toskanii

Decydując się na przygodę życia, jaką na pewno jest wzięcie ślubu we Włoszech, a konkretnie w Toskanii, warto uwiecznić te chwile w profesjonalnych kadrach. Zrobi to dla Was międzynarodowy filmowiec ślubny – czyli nasze ekipa! Film weselny z Toskanii przez całe życie będzie przypominał o tych chwilach, także tym, którzy nie mogli być wtedy z wami – między innymi np. Waszym przyszłym dzieciom. Możliwość wykorzystania kranu kamerowego na przyjęciu w plenerze (kilkumetrowy wysięgnik) pozwoli pokazać te niebiańskie krajobrazy z lotu ptaka, czyli najpełniej jak się tylko da. Włochy z kamerą w ręku odwiedziliśmy już wielokrotnie (Neapol, Wenecja, Genua, Mediolan). Przykładowy film ślubny z Włoch możecie obejrzeć pod TYM LINKIEM. Zapraszamy również do skorzystania z naszej kompleksowej oferty jaką jest fotografia ślubna we Włoszech. Zaoszczędzicie czas na szukanie fotografa z obcej firmy, jak i swój budżet.

 

Jak zorganizować ślub we Włoszech

Jeśli nie jesteście w stanie logistycznie udźwignąć organizacji wesela za granicą na własną rękę to najlepiej pomyśleć o wynajęciu konsultanta ślubnego, który współpracuje z różnymi rezydencjami do wynajęcia, zna księży, urzędników i załatwi za Was wszelkie formalności. Może się okazać, że będzie to tańszy wybór, niż organizowanie włoskiego ślubu na własną rękę. Konsultant zadba też o dekoracje, kwiaty, makijażystkę, fryzjerkę i oprawę muzyczną. A zatem do zobaczenia na Waszym włoskim ślubie!