Widget Image
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip
Email: hello@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000
Fax: +88 (0) 202 0000 001

Ślub w Portugalii – Lisbona, Porto, a może agroturystyka?

Jeżeli postanowiliście zorganizować swój ślub i wesele inaczej zaskakując gości, a przede wszystkim sprawiając sobie wspaniałą pamiątkę na całe życie, Portugalia jest strzałem w dziesiątkę. Położona na samym krańcu Europy, ciągle nie dość odkryta, a przez to tajemnicza i elektryzująca. Niesamowicie różnorodna krajobrazowo, trafia w gust naprawdę wszystkich. Odwiedzić Portugalię i stracić dla niej serce? To prawie pewne. Najlepiej, gdy to się stanie podczas zaślubin, kiedy dwa serca łączą się na całe życie.

 

Sentymentalny kraj, który patrzy w stronę fal 

W Portugalii jest niemal zawsze słonecznie. Z tego powodu tak wiele par decyduje się na przepiękny i klimatyczny ślub w plenerze. Można go zrealizować nawet na plaży, z widokiem na majestatyczne klify.

Portugalię kochają filmowcy ślubni, którzy podążają tam za parami, by wykonać mistrzowski reportaż. Są to tzw. destination wedding videographers, gotowi nagrywać śluby na całym świecie. Portugalia to kraj wprost stworzony do zdjęć i filmów. Dzikie plaże, fale rozbijające się o skały, tropikalna przyroda, baśniowe pałace i zamki… Scenografia gotowa, czas zaprosić bohaterów! Być może to Wy nimi jesteście?

 

Lisbona – fado, Alfama, zabytkowe tramwaje

Stolica Portugalii, która rozlokowała się na siedmiu wzgórzach, u ujścia rzeki Tag do oceanu, zachwyca wszystkim. Weźmy pod uwagę chociażby słynne żółte tramwaje. To nie tylko środek transportu – to wizytówka tego miasta. Lizbona tętni życiem, jest kosmopolityczna, ale także romantyczna.

Warto zagubić się z filmowcem ślubnym w labiryncie wąskich uliczek Alfamy, najstarszej, najsłynniejszej i najbardziej klimatycznej dzielnicy miasta. Urodził się tu Święty Antoni, patron nowożeńców. Co roku 13 lipca odbywają się tu masowe śluby. Jak będziecie mieli szczęście, natraficie na koncert fado, grany na żywo w którejś z ulicznych kawiarni.  Tu każdy zaułek i każde schodki wydają się kadrem idealnym.

Alfama żyje własnym rytmem, idealnym do sfilmowania podczas Waszej ślubnej wyprawy. Tu zjecie romantyczną ślubną kolację (te owoce morza!) przy świecach w jednej z ślicznych restauracji, a po niej z błogością wybierzecie się na niespieszny spacer. To wspaniała opcja, gdy zdecydowaliście się na ślub typu elopement.

Szukając wymarzonego miejsca na organizację większego wesela dla gości, możecie wybierać spośród wielu propozycji. Skorzystajcie z naszej podpowiedzi. Pod tym linkiem znajdziecie wiele tzw. wedding venues: https://www.lisbonweddingplanner.com/wedding-venues

 

 

Porto – most, wzgórza i…porto

Porto oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Niektórzy twierdzą, że nawet bardziej niż sama Lizbona! Tak jak w stolicy miejscem zakochanych jest niewątpliwie dzielnica Alfama, tak w Porto – Ribeira, wpisana na listę UNESCO. Znów czekają na Was wąskie uliczki, liczne zakamarki, wysokie kamienice i kawiarnie ulokowane wzdłuż rzeki przy deptaku. To miejsce da wiele popisowych możliwości Waszemu filmowcowi ślubnemu.

 

 

Porto położone jest na wzgórzach, dostarczając zapierających dech w piersiach panoramicznych kadrów podczas ślubnych plenerów.

Słynny most z kutego żelaza Ponte Luis I może Wam przypominać konstrukcję… wieży Eiffela. I słusznie, bo oba dzieła wyszły spod ręki tego samego projektanta.

W Porto można poczuć siłę oceanu i wiatr rozwiewający włosy. Fale przelewające się przez falochron to kolejne niesamowite tło do pamiątkowej relacji z Waszego ślubu. Ujęcia z drona pokażą czerwone dachówki domów, malowniczo kontrastujące z błękitem oceanu.

Skorzystajcie z tego linku, szukając miejsca na Wasze wesele w Portugalii: https://www.zankyou.co.uk/p/the-10-best-wedding-venues-in-porto-for-your-wedding-abroad.

Okolice Porto słyną z gospodarstw agroturystycznych, które znajdują się niedaleko miasta. Pary organizują w nich przyjęcia ogrodowe z niesamowitym klimatem.

Zobaczcie listę takich miejsc nieopodal Porto:

https://www.venuereport.com/book/wedding-in-porto-portugal

Zarówno w przypadku kameralnego ślubu, jak i większej organizacji z zaproszonymi gośćmi, warto wybrać agencję wedding planningową, która załatwi za Was wszelkie formalności, poleci salę weselną oraz wygodny hotel. Jeśli zaś lubicie działać na własną rękę, to tym lepiej i taniej dla Was. Do dzieła!