Widget Image
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip
Email: hello@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000
Fax: +88 (0) 202 0000 001

Czym powinien się cechować profesjonalny kamerzysta na wesele?

Skoro zaglądacie do tej szufladki naszego bloga wygląda na to, że Wasze przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą. Poszukiwanie kamerzysty to tylko jeden z niewielu kroków, których przyszłe pary młode muszą się podjąć, aby ich ślub był perfekcyjny do granic możliwości. Dlatego nie zajmiemy Wam wiele czasu, od razu przechodząc do rzeczy. No właśnie – jak rozpoznać kamerzystę, który spełni oczekiwania pary młodej i dostarczy nowożeńcom film, o jakim nawet nie śnili?

Sprawa pierwsza, najważniejsza. Kamerzysta musi chcieć Was poznać

Oczywiście, że można przygotować schematyczny film ślubny, niemal całkowicie pozbawiony cięć, dłużący się godzinami i nieukazujący tego, co ma największe znaczenie – chemii między młodą parą – blasku spojrzeń zakochanych do szaleństwa narzeczonych, łezki, która kręci się w kąciku pana młodego w momencie, kiedy pierwszy raz widzi swoją wybrankę w białej sukni. Nie da się pokazać tych chwil, jeśli chociaż trochę nie zna się osób, dla których przygotowuje się film. Dlatego tak ważne jest, żeby kamerzysta na wesele spotkał się z młodymi przed ich wielkim dniem i spróbował ich poznać.

Z doświadczenia wiemy, że wystarczy zwyczajna rozmowa na luzie. Przy dobrej kawie w głowach narzeczonych rodzi się mnóstwo pomysłów, o których od razu mogą opowiedzieć wybranemu kamerzyście. A przy okazji, uchylić rąbka tajemnicy na temat swoich charakterów, mocnych stron, a nawet obaw związanych z nagrywaniem ich w tak ważnej chwili. Filmowiec powinien słuchać, notować, pytać. Niczego nie narzucać, lecz proponować. Tym sposobem będzie mógł wstępnie zaplanować swoją pracę, nie musząc uciekać się do wzorowania na innych filmach ślubnych.

Mile widziane: umiejętności, których nie widać w portfolio

Profesjonalista buduje swoje portfolio latami, jednak są elementy, których nie wychwyci najbardziej dociekliwa przyszła para młoda. Chodzi o to, czego nie widać na filmie z wesela, a więc przede wszystkim o postawę kamerzysty. Niezwykle ważna jest umiejętność zachowania pozornej niewidzialności, czyli nagrywania, będąc niezauważalnym dla innych. Kamerzysta w żadnym wypadku nie może przeszkadzać gościom w zabawie. Musi chwytać momenty, jednak ich nie reżyserować. Ustawiane, wymuszone ujęcia czy przepychanki między osobami, bawiącymi się na parkiecie, nie przystoją fachowcowi. Jeśli zatem na spotkaniu zauważycie, że Wasz kamerzysta na wesele potrafi słuchać, czuje bluesa filmowania reporterskiego i jest elastyczny (dosłownie!), prawdopodobnie dobrze trafiliście. Dla pewności, że wybór jest w 100% trafny, zgłoście się do nas. Nie zawiedziemy!